Michaela Kalašová
masáže Čáslav, 733 467 008

Indická masáž hlavy - Champi

Indická masáž hlavy je mimořádnou masáží, která ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni v průběhu všedního dne. Dovede Vás k maximální relaxaci a uvolnění. Tato masáž je prospěšná i díky tomu, že se provádí na částech, které jsou důležitými energetickými centry. Pokud je člověk ve stresu, hromadí se v těchto oblastech napětí, které zapříčiňuje spoustu dalších bolestí. Masáž se provádí přes oblečení, v sedě na židli.

Champi masáž je vhodná (a také pomáhá) jako prevence při opakovaných bolestech hlavy nebo při zvýšené psychické zátěži a při migrénách, uvolňuje nervový systém a odstraňuje únavu způsobenou stresem a napětím, při nespavosti, při únavě očí, při potížích s dutinami, hučení v uších, působí jako stimulace lymfatického systému, odvádí toxiny ze svalů na hlavě a krku, podporuje prokrvení mozku, jasnější koncentraci a myšlení, zlepšuje kvalitu vlasů. Touto masáží se uvolní svaly na horní části zad, ramenou, šíji, hlavě a v obličeji, čímž dojde k rozproudění energie do celého těla a rozptylení negativních pocitů (jako jsou hněv, úzkost, strach...).


Kdy indická masáž hlavy není vhodná
Tato masáž by se neměla provádět (kontraindikace) v těhotenství, těsně po jídle, po požití alkoholu, léků, drog, při horečce, akutním infekčním onemocnění, vážném zánětu kdekoliv na těle, při probíhající léčbě rakoviny nebo jiného vážného onemocnění, při přenosném kožním onemocnění, dále v případě vyskytují-li se aneurysma - místní rozšíření krevních cév, při epilepsii a těžkých depresích. Při vysokém nebo nízkém krevním tlaku je možné tuto masáž provádět pouze jemně.