Michaela Kalašová
masáže Čáslav, 733 467 008

Baňkování - metoda tzv. Rychlé pyramidové baňkování

Baňkování Čáslav - Kutná HoraBaňkování, jako detoxikační metoda dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Baňkování se prování přikládáním baněk na pokožku. Baňka se přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je bezpečná, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže. Po prvním baňkování je možné, že na těle zůstanou "modřiny" v místech, kde byly baňky přiloženy. Ty však nejsou nebezpečné a během několika dní samy zmizí. Zbarvení na kůži má různou intenzitu, dle síly zanesení toxiny. Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Urychlí se krevní oběh a tělo bude rychleji vylučovat škodliviny. Baňkování lze doporučit i při nemoci. Po několika opakováních baňkování se červené fleky přestávají dělat - tělo se pročišťuje.

Jako po každé detoxikační masáži se tělo vypořádává s odvodem toxických látek. Reakce jsou u každého různé. Může nastat chvilkové zhoršení stavu a utlumení nebo naopak rychlé zlepšení a euforie.

Účinky baňkování:
- odstraňuje bloky a ztuhlé svaly
- detoxikace organismu
- příznivě působí na lymfatický systém
- příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním
- odstraňuje problémy s močovým měchýřem
- přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek, kašli
- působí proti otokům a bolestem nohou
- vpadlé obratle

Baňkování je velmi účinná technika, která působí velmi dobře na blokády a stavy  namožených zad, při bolestech hlavy a při problémech s kůží. Nejčastěji se baňkují záda, ale časté je také baňkování ramen, kolen, břicha a jiných částí těla. Působí mnohem hlouběji než klasická masáž a pomáhá při veškeré bolesti. Baňkování vám  pročistí krev, zlepší krevní oběh, zreguluje a zdokonalí funkci vnitřních orgánů a nervový systém, uvolní ztuhlé svaly a mnoho dalšího. Se svalovým uvolněním přichází psychická relaxace a odstranění vnitřního napětí.

Metoda rychlého baňkování: Je využíváno především pro efektivní odstranění svalových bolestí, zejména zanedbaných a dlouhodobých (chronických). Baňky jsou nechávány na jednom místě jen po dobu několika vteřin. Např. záda se baňkami projedou tzv. pyramidovým systémem 6 kusy baněk. Tento systém nám zajistí to, že se nezapomene na žádnou část zad.

Masážní technika baňkování vypadá docela hrůzostrašně. Nicméně uleví bolestem pohybového aparátu a vyčistí kůži. Vlastně je to celkem příjemná a vysoce účinná masáž.

Co je nutné dodržet po baňkování ?

  • zvýšit pitný režim – dochází k aktivaci lymfatického systému a následně tak k odplavování  usazených a nahromaděných škodlivin
  • nutné vyčkat s fyzickou zátěží a s umýváním mýdlem/šampónem alespoň 4 hodiny

Kontraindikace rychlého baňkování:

  • akutní trombozy
  • rozsáhlé varixy (pouze v místě výskytu)
  • aneurisma (pouze v místě výskytu)
  • akutní otevřené rány, hnisavé infekce
  • rakovina (2 roky po úspěšné léčbě)